Orka Forum
Orka Forum
  SSS SSS  Forum Araması   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

«EDEFTER BEYAN SİSTEMİ-SQL/DOS»Tüm Soru Cevaplar

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
Rahmi İnevi View Drop Down
ORKA DESTEK
ORKA DESTEK
Orka Yazılım Geliştirici

Durum: Çevrimdışı
Puanlar: 800
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Rahmi İnevi Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 09.03.2018 saat 18:36
Orjinalinden gönderildi ulukan ulukan yazdı:

Sayın Rahmi Bey,
Lisans No:8817
Orkadosda,E-Defteri ne zaman kullanmaya,başlayacağız?
Saygılarımla.

Sayın ulukan,

Orka DOS'ta e-Defter çalışmamız bulunmamaktadır.

Bahsigeçen Orka DOS Defter Beyan Entegrasyonu ise; Çalışmalarımız devam etmektedir.

Düzenleyen Rahmi İnevi - 09.03.2018 saat 18:43
Başa dön
ulukan View Drop Down
Uzman Üye
Uzman Üye

Puanlar: 124
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ulukan Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 09.03.2018 saat 18:40
Sayın Rahmi Bey,
Orkadosda,Edefter derken,serbest meslekle ilgili,çalışmalarla ilgili,bilgiydi.
Saygılarımla.
Başa dön
Rahmi İnevi View Drop Down
ORKA DESTEK
ORKA DESTEK
Orka Yazılım Geliştirici

Puanlar: 800
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Rahmi İnevi Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 09.03.2018 saat 19:33
Orjinalinden gönderildi Rahmi İnevi Rahmi İnevi yazdı:

Orjinalinden gönderildi ismailyardim ismailyardim yazdı:

Sayın Rahmi Bey, Mali Müşavir Olarak Makbuz kestiğimiz Bir Serbest Meslek Erbabının Defter Beyanını gönderirken, Kestiğimiz Serbest meslek Makbuzunun açıklama kısmında bizim ismimiz yazması gerekirken, defterini göndermeye çalıştığımız kişinin ismi yazıyor. Yani sanki gider makbuzunu kendi kendimize kesmişiz gibi duruyor.
Konuyu inceliyorum, en kısa süre içerisinde güncelleme yayınlacaktır.

Orjinalinden gönderildi ismailyardim ismailyardim yazdı:

Diğer bir husus, Büro yönetiminden makbuzları keserken,  kendi cari bilgilerimizi,  serbest meslek veya işletme mükelleflerimize nasıl tanımlayacağız.  Firmaya entegre fişini de fişi 100 kasa hesabı ile kapatıyor. Kendi Hesap Planımızda Kendimizi 320 Hesap açarak çözmeye çalıştık ama bu seferde bütün makbuz kestiğimiz firmaların hesap planına girip 320 nin cari bilgilerini güncellememiz gerekiyor.  Entegre yaptıktan sonra fiş kayıtta düzeltmek istiyoruz fakat entegreden geldiği için müdahale ettirmiyor. Bu sorunu nasıl aşacağız.

Büro Yönetimi modülünde Serbest Meslek Makbuzlarında ENTEGRE HESAP KODU bölümününe tanımlayabilirsiniz.

Ayrıca, Defter Beyan üzerinde CARI TANIMLA seçeneğini kullanabilirsiniz.

Sayın ismailyardım,

Bahsettiğiniz düzeltme yapılmıştır.
Ayrıca SMMM ve Diğer Mükelleflerin Carileri otomatik olarak Bağlı olduğu Firmadan alınması sağlanmıştır.
Pazartesi günü Yayımlanacak Güncelleme ile kullanıma sunulacaktır.

Başa dön
ismailyardim View Drop Down
Uzman Üye
Uzman Üye

Puanlar: 165
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ismailyardim Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 09.03.2018 saat 23:55
Sayın Rahmi Bey, 
Tebrik ediyorum sizi. Çok hızlı ve süpersiniz Maşallah. 
Ayrıcada, Bütün Orka çalışanlarına, bizlerin işini kolaylaştırmak namıma verdiğiniz uğraşlardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu sıkıntılı işlemi de, Her zamanki gibi sayenizde kolayca halledebileceğiz.
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri View Drop Down

Bu sayfa 0,016 saniyede yüklenmiştir.